7 червня 2015 р.

Мандрівка Україною_ Частина 4. Козацьки Могили

Початок мандрів


Продовжую розповідь про нашу весняну мандрівку (поки рік не закінчився)).

З Дубно ми попрямували на с.Пляшева, де знаходиться Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», відомий також як «Козацькі Могили».
Повну інфу можна дізнатися з Вікі, з газети "Історична правда", з Сайту-"Музею". Я же вам розповім про наші враження та покажу світлини.
Вдалині в кінці доріжки видніє той самий пам'ятник героям-козакам, а ми йдемо поки до Музею і до церков:
Дерев'яна Михайлівська церква:Церква унікальна й тим, що була збудована на честь битви в 1650 р. в сусідньому селі, а сюди була перенесена в роки розбудови меморіального комплексу - по колоді, по дощечці.
А ось, під вівтарем, той самий підземний вхід до козачих "гробниць":


Сам підземний хід - прохолода, загадковість, таємність, невідомість...

Ось воно - своєрідні саркофаги з останками козаків, ляхів, татар, - всіх, хто брав участь у відомій битві і знайшов вічний спокій (останки зберегла сама природа, - торф'яниста місцевість тому посприяла):Підземний хід - біля 50 м - веде до чоловічого монастиря (Георгіївська церква, нагорі стоїть поруч).
Макар таємничий =)
Його луна трохи лякає... мене не забудьте, щось лячно!Моя світлина "з-під землі" (такі не забули!)):

Біля брами:
Сходили до величних Козаків.
Мужні, славетні, полеглі воїни. 
Гіркота в горлі...
Скільки зради, скільки втрат понесла Україна в боротьбі за незалежність за свою багатовікову історію! Скільки ще понесе?


Пам'ять народу назавжди викарбувала в історії свій біль і своє розуміння причин програшу Хмельницьким битви під Берестечком, склавши рядки, що потрапили в 1 версію українського гімну:Ой Богдане, Богдане, славний наш гетьмане!
Нащо віддав Україну москалям поганим?!
Щоб вернути ії честь, ляжем головами,
Назовемся України вірними синами!
Навіть потім, коли Чубинським в 3-му варіанті гімну був пропонований менш небезпечний текст (де "москалям" замінили на "ворогам") в народі досі співають рядки з 1 варіанту.

зи: в чому винні ті самі вороги? - спитаєте? Відповім: історія вже сто разів переписана в угоду Петру 1, Миколі 2, Лєніну і іншим рос.діячам. Але в деяких джерелах все ж збереглися факти про те, що союзники Хмельницького, татари, були підкуплені підступним руськім царем, щоб зменшити українцям шанси на виграш доленосної битви. Орда зрадила Хмельницького в самий відповідальний момент бою.
Пам'ятаємо історію!

2 коментарі:

Зараз на сайті:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...