15 квітня 2017 р.

Праска та квілт

Шию новий квілт. 
З поєднанням блоків-квадратів 4х4 (або 4 блока Patch) та Х-блока (або 4 блока Hatchet).
За своє квілтярське життя (невеличке, але ж))) я вже пошила 2 таких квілта, але цього разу буде великий, подвійний. Адже, там є що робити.
Не факт, що шию цей "Хрестики-квадратики") в останній раз, бо дуже люблю ці поєднання блоків! В різних кольорових варіаціях таки квілти виглядають по-різному, але однаково ефектно! Навіть впевнена, що ще пошию, але в інший кольорах!
Квілтярки з досвідом знають, як важливо правильно розташувати припуски (додачі) швів десятків, сотень (а може, й більше?) клаптиків в одному топі квілта. Адже, якщо припуски запрасувати на вивороті неправильно, лице майбутньої ковдри буде виглядати якось грудкувато, а стьобання перетвориться на справжнї тортури, - особливо, якщо стьобання має бути на вільному машинному ході. 

Потовщення та грудки на стиках клаптиків можуть створити проблеми в процесі стьобанні, гальмуючи хід машини, або спровокувати розрив верхньої нитки (а як незручно і прикро знов і знов при цих "стопах" перезаправляти верхню нитку і вкотре в'язати-ховати в шарах "сендвіча" ті огризки ниток!). Не раз на таких потовщеннях доводилося ламати машинні голки!
Але все це буває попервах, коли немає ще досвіду! Все це - в минулому у всіх клаптярок. Коли з часом приходить досвід, починаєш розуміти важливість всіх нюансів такого захоплення як печворк!
Тому хочеться зберегти шпаргалку для квілта "Хрестики-квадратики", використовуючи блог як нотатник (а раптом збережені світлині загубляться в моєму фото-архиву?)
Зшивання блоків-квадратів Patch (конвеєрне, без обриву нитки):


Запрасування припусків і складання смужок в блоки Patch:

Формування т.зв. "замочків" на місці з'єднання 4-х тканин: 


Процес підготовки та зшивання блоків Hatchet:
Запрасування припусків для зшивання 4-х блоків Hatchet:

Все.
Тепер я спокійна =)
Можливо, вам це теж стане в нагоді.
Далі - все зшивається красиво і додачі швів майже самі =) складаються в "замочки".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Зараз на сайті:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...