2 травня 2017 р.

Травневе Закарпаття. Частина 2. Чизай

Початок подорожі 
Було ще дещо, що нас спонукало їхати цими вихідними - Свято вина, що проходить щорічно на одному з самих відомих виноробних підприємств Закарпаття, заводі "Чизай".
Зізнаюсь, що Закарпатськи вина загалом ми полюбляли давно, але Чизай з них виділили для себе якось одразу. Тільки не завжди його було можливо знайти в крамницях України. В одному магазі Запоріжжя нас запевняли, що таке вино загалом не продається в Україні, годі й шукати (якісь космонавти ;=) 
Однак, якщо дуже хочеться, то завжди знайдеш можливість купити улюблені вина! Користуйтесь, якщо не знали =)

Так, напередодні травневих свят, з сайта Чизай ми отримали запрошення відвідати підприємство під час Свята днів Відкритих дверей. 

З цікавою програмою, з дегустацією, розповідями спеціалістів про виробництво, з можливістю побачити виноградники і, нарешті, щоб вживу доторкнутися до пляшок, обираючи собі вино з великого асортименту і будуючи на нього плани...

Дегустація вина, розваги, конкурси на пленері...
Потім настав час дегустації глінтвейна. Він (глінтвейн)) Макару якось не пішшов =) Не те, що попереднє ігристе вино з бульбашками!  Зате соленики і крекери він наминал за троїх! 
Ну, а тато смакував як справжній сомел"є =)


На підприємстві-сховищі, де зберігаються і витримуються величезні (але ще не самі основні)) об'єми вин заводу:

Сами діжки для вина замовляються у Франції, їх роблять з певних порід дуба в певної провінції, і коштують вони величезні суми (1000 єврів). 
А використовуються лише 2-3 рази для витримки вина (питання про вартість деяких сортів вин одразу відпадає). 
Потім діжки придатні лише для витримки віскі та коньяків. Тому, їх продають іншим заводам.

В цих сталевих "діжечках" теж зріє вино 
(і так, я вже хороша, надегустувалась)):Якщо комусь цікаво, і хто досі не вірить, що в Україні вино роблять з винограду, а не з порошку, ось вам маленька частина тих сотень гектарів виноградних плантацій, - лише ті що знаходяться тут, в урочищі Чизай (світлина з фото-звіту "Чизай, ми не дійшли, дегустація, панове))):


В крамниці-музеї виноробства "Чизай":Знов дегустую, поки татові виносять нашу діжечку вина на літо =):

Свято вина вдалося!
До нових зустрічей, виноробний край!

2 коментарі:

 1. Яка гарна була у вас поїздка! Бажаю виноробам гарного врожаю, а їх клієнтам смачного вина. О, і бочку, в якій Челентано танцював, теж побачила :))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую, Соломіє!
   Ага, і так аж сама діжечка =) Я малому розповідаю як саме в нії вино робилось, у нього очі були на лобі! Ех, маладьошь! =)

   Видалити

Зараз на сайті:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...